Live Traffic Feed

Tuesday, December 16, 2014

Photo Genta

Wednesday, July 11, 2012

Genta Ismajli ft. DJ Blunt & Real 1 - Ole Ole

Tuesday, March 20, 2012

Genta Ismajli - "Michael Jackson" Beat it

They Told Him Don't You Ever Come Around Here Don't Wanna See Your Face You Better Disappear The Fire's In Their Eyes And Their Words Are Really Clear So Beat It Just Beat It You Better Run You Better Do What You Can Don't Wanna See No Blood Don't Be A Macho Man You Wanna Be Tough Better Do What You Can So Beat It But You Wanna Be Bad Just Beat It Beat It Beat It Beat It No One Wants To Be Defeated Showin' How Funky Strong Is Your Fight It Doesn't Matter Who's Wrong Or Right Just Beat It Beat It Just Beat It Beat It

Genta Ismajli - Afer teje

E mirë është kjo natë kur pran meje je ti dhe m'shikon me plot dashuri më afrohesh ngadalë e unë digjem e gjallë dua të flas por s'kam kohë per fjalë Ref. Të gjithë sonte duken të lumtur Por nuk ka më të lumtur se unë Mjafton që të jem afer teje Tjetër qka nuk dua më shumë Të gjithë sonte duken të lumtur Por nuk ka më të lumtur se unë Mjafton që të jem afer teje Tjetër qka nuk dua më shumë Sa herë që të shohë E sa herë që ti vjen Zemrën time më zjarr ma rrëmben Ti ishe gjithmonë dashuri e vërtet Që në mua mbete për jetë Ref. Të gjithë sonte duken të lumtur Por nuk ka më të lumtur se unë Mjafton që të jem afer teje Tjetër qka nuk dua më shumë (2x) Të gjithë sonte duken të lumtur Por nuk ka më të lumtur se unë Mjafton që të jem afer teje Tjetër qka nuk dua më shumë Të gjithë sonte duken të lumtur Por nuk ka më të lumtur se unë Mjafton që të jem afer teje Tjetër qka nuk dua më shumë Mjafton që të jem afer teje Tjetër qka nuk dua më shumë

Genta Ismaili nga albumi Planet Me 2010

nga albumi "Planet Me" (2010) Come to me suddenly tell me do you wait on faith cuz i'm feelin' out the ordinary no baby please come to me see me more than twice a day That's straight... Baby if you wanna come and get it come in if you let it I wanna someone say it CHORUS: The way you looking at me looking so familiar baby your heart is unpredictable baby you ain't an accident at all Can somebody help me ......................... ......................... i said you ain't an accident at all Standing there with your boys trying to work it like you shy your spiritual, powerful how you comign from the other side deny (tell me if your really ready) Are you ready? CHORUS: The way you looking at me looking so familiar baby your heart is unpredictable baby you ain't an accident at all Can somebody help me ...................... ......................... i said you ain't an accident at all the way you looking at me looking so familiar to me baby your heart is unpredictable CHORUS: The way you looking at me looking so familiar baby your heart is unpredictable baby you ain't an accident at all Can somebody help me ...................... ......................... i said you ain't an accident at all

Genta Ismaili nga albumi Zero Zero 2009

Dikush di por nuk mundet Dikush mundet por nuk di e nuk e di cila jam unë Nuk e di cili je ti Në mes nesh çdo gjë thuhet por jo ajo që duhet Fjalët që na duhen tepër gjithmonë e lëmë për neser Çdo ditë lojën vazhdojmë s`humbim as s`fitojmë Ref.x1 Zero-zero jemi ne edhe sot njësoj si dje Nuk do të na shkoj gjatë me këtë rezultat Zero zero jemi ne edhe sot njësoj si dje I yti është fillimi fundi është i imi. Dikush di por nuk mundet Dikush mundet por nuk di Nuk e di cila jam unë Nuk e di cili je ti. Yeah Në mes nesh çdo gjë thuhet po jo ajo që duhet Fjalët që na duhen tepër gjithmonë e lëmë për nesër Çdo ditë lojen vazhdojmë s`humbim as s`fitojmë Ref.x4 Zero-zero jemi ne edhe sot njësoj si dje Nuk do të na shkojë gjatë me këtë rezultat Zero zero jemi ne edhe sot njësoj si dje I yti është fillimi fundi është i imi.

Tuesday, January 10, 2012

Grnta Ismaili Shkunde Tunde Video And LyricIntro:
Yeah !
You are now listening to...GenTaa
Hajde cika majeeee
[wuuu aha let's go]
Qikat krejt durt nalt yeh
SHKUNE TUNE SONTE YEAH
Move two step
Move. one step
Move. High ya high ya !

Ref:
Hey
Dridhe belin fort
Ma shum Shkune Shkune
Ki qka ti kallxon
Ma fort Tune Tune
Ti me ritem veq vazhdo
Qashtu duhet duhet
Hey zemer mos u ndal veq ti Shkune Tune

Boni kto e ki let se 1 dhe 1 bejn 2 ahh
E paisur me nje trup qe sheron shum sy
Pa merzi e komplekse me kcy ti fillo
Vazhdo me ket ritem pa ndal ti vallzo ej
Trupin komplet e ki
qka po pret ti se di
Ne pozit te rrezikshme qendro
me levizje hipnotizo
Ti pe hiq mos lesho
vazhdo trupin trego
Femra jemi pse nuk mundet
edhe pak trupi te shkundet
Vetem duhesh te leshohesh
nga kompleksi te sherohesh
Prej te tjereve mos frigohesh
se ke ardh te argetohesh
Qdo atom te restartohem
maje ne men qka te them une
Se nga Genta konfirmohet
mos ta nin ti Shkune Tune
Shkune Tune,Shkune Tune..
Yeah ... Hajde po shkojm

Ref:
Hey
Dridhe belin fort
Ma shum Shkune Shkune
Ki qka ti kallxon
Ma fort Tune Tune
Ti me ritem veq vazhdo
Qashtu duhet duhet
Hey zemer mos u ndal veq ti Shkune Tune

Boni kto e ki let se 1 dhe 1 bejn 2 ahh
E paisur me nje trup qe sheron shum sy
Pa merzi e komplekse me kcy ti fillo
Vazhdo me ket ritem pa ndal ti vallzo ej
Trupin komplet e ki
qka po pret ti se di
Ne pozit te rrezikshme qendro
me levizje hipnotizo
Ti pe hiq mos lesho
vazhdo trupin trego
Femra jemi pse nuk mundet
edhe pak trupi te shkundet
Vetem duhesh te leshohesh
nga kompleksi te sherohesh
Prej te tjereve mos frigohesh
se ke ardh te argetohesh
Qdo atom te restartohem
maje ne men qka te them une
Se nga Genta konfirmohet
mos ta nin ti Shkune Tune
[Yeahhhhhh yeahhhh yeahhhhh..]

Vazhdo pa ndal e
kohen ti mos e shiko
Kce ti ne maksimum
e trupin tënd trego
Maje ti trupin e komplet
shtine ate ne pun
Veq mos harro ni sen
se duhet me Shkun

Ref:
Hey
Dridhe belin fort
Ma shum Shkune Shkune
Ki qka ti kallxon
Ma fort Tune Tune
Ti me ritem veq vazhdo
Qashtu duhet duhet
Hey zemer mos u ndal veq ti Shkune Tune